مگاترند، ایده های خلاقانه 2018

آینده پژوهی چیست
آینده پژوهی چیست
آوریل 20, 2018
انتقال تکنولوژی در صنعت نفت
انتقال فن آوری در بخش بالا دستی صنعت نفت
آوریل 29, 2018
مگاترند، ایده های خلاقانه 2018
مگاترند، ایده های خلاقانه 2018

مگاترند، ایده های خلاقانه 2018

مگاترند نقش اساسی در تعیین آینده جهان خواهد داشت. مگاترند سیمای داغ آینده در دنیا را اکنون به ما نشان می دهد.

با گذشت زمان برخی از ترندها محو و به فراموشی سپرده می شوند، در حالیکه برخی دیگر برجسته می شوند و کیفیت جهان ما را تغییر می دهند. در این مقاله به بررسی 9 مگاترند که در سال 2018 دنیا را تغییر خواهند داد پرداخته شده است.

9 مگاترند که در سال 2018 دنیا را تغییر خواهند داد:

  • افزایش داده سازی زندگی ما
  • اینترنت اشیاء (IOT) و اینکه چگونه اشیاء هر روز هوشمندتر می شوند
  • رشد سریع هوش مصنوعی
  • افزایش داده سازی زندگی ما

امروزه که ما هر عملی را انجام می دهیم مانند گوش دادن به موزیک، گفتگو با دوستان، خرید و … ردپایی از خود باقی می گذارد. این افزایش داده های زندگی ما منجر به انفجار بی سابقه داده ها در جهان شده است.

به طور متوسط در یک دقیقه فیس بوک 900 هزار ورود به حساب کاربری دارد و بیش از 450 هزار توییت نیز ارسال می شود. همچنین 156 میلیون ایمیل و 15 میلیون متن ارسال می گردد. با امار و ارقامی مشابه به این، شگفت انگیز نیست که ما داده های هر دوسال را دو برابر گذشته در نظر بگیریم.

مگاترند، ایده های خلاقانه 2018

  • اینترنت اشیاء (IOT) و اینکه چگونه اشیاء هر روز هوشمندتر می شوند

اینترنت اشیاء شامل محصولات هوشمند متصل به یکدیگر مانند تلفن همراه هوشمند و ساعت های هوشمند می باشد؛ که یکی از عوامل افزایش داده های جهان می باشد. افزایش داده ها به این دلیل است که تمام دستگاه های هوشمند به دلیل اتصال به دستگاه های دیگر بدون دخالت انسان، به طور مداوم در حال جمع آوری داده هستند.

امروزه خیلی چیزها را می توان هوشمندانه ساخت. تا سال 2020 اتومبیل ها به طور فزاینده ای به هم متصل می شوند. حدود ¼ میلیارد خودرو تا سال 2020 به اینترنت متصل خواهند شد. IHS پیش بینی کرده است که تا سال 2020 حدود 75 میلیون دستگاه مرتبط به یکدیگر وجود خواهد داشت.

  • رشد سریع هوش مصنوعی (AI)

امروزه کامپیوترها می توانند به همان شیوه ای که ما انسان ها کاری را انجام می دهیم، یاد بگیرند. این جهش در هوش مصنوعی توسط افزایش گسترده داده ها و قدرت محاسبات میسر گشت. افزایش داده به هوش مصنوعی این اجازه را می دهد که رشد بسیار سریعی نسبت به دو سال گذشته داشته باشد. هر چه مقدار داده های جهان بیشتر باشد، سیستم هوش مصنوعی سریع تر و دقیق تر می تواند یاد بگیرد.

این گام رو به جلو در هوش مصنوعی به این معناست که رایانه ها اکنون می توانند وظایف بیشتر و بیشتر انسان ها را انجام دهند. در حقیقت این هوش مصنوعی است که به کامپیوتر اجازه می دهد ببیند، بخواند، بشنود، صحبت کند و احساسات ما را اندازه گیری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *