وظایف مشاور مدیریت

اینترنت اشیا و بلاک چین
اینترنت اشیا و بلاک چین
ژوئن 4, 2018
آینده پژوهی
آینده پژوهی
ژوئن 17, 2018
وظایف مشاور مدیریت
وظایف مشاور مدیریت

وظایف مشاور مدیریت

زندگی کاری یک مشاور مدیریت روز به روز متفاوت است. با توجه به مشتری های مختلف و نیازهای مختلف آن ها، مشاور مدیریت نیاز به داشتن مهارتی وسیع دارد تا بتواند خود را با صنایع گوناگون وفق دهد.

مشاور مدیریت بایستی از خارج سازمان و شرکت وارد سازمان شود و دارای توانایی تفکر استراتژیک جهت یافتن مسیری منحصر به فرد برای بهبود و ازتقاء کسب و کار می باشد. یک مشاور مدیریت بایستی ساختار و عملکرد یک کسب و کار را از درون و بیرون شناسایی کند.

زمانی که شرکت مشاوره مدیریت با سازمان و شرکت جدیدی شروع به فعالیت می کند، مشاور بایستی با تیم مدیریت ارشد سازمان و شرکت جهت اتخاذ تصمیمات اصلی جلسه ای برگزار کند. در این جلسه مشاور مدیریت به تشریح اهداف می پردازد و مسئول اجرای هر طرح را مشخص می کند.

پس از جمع آوری اطلاعات، مشاور مدیریت بایستی اهداف و مأموریت سازمان را مشخص کند و میزان رسیدن به موفقیت را اندازه گیری نماید.

وظایف مشاور مدیریت:

  • جمع آوری اطلاعات موردنیاز و سازماندهی اطلاعات لازم به منظور حل مشکلات و موانع موجود و مطرح شد از سوی کارفرما جهت ارائه راه حل مناسب برای رفع آن ها.
  • برگزاری جلسه های مختلف با کارکنان و مدیران رده های مختلف سازمان و شرکت.
  • بررسی نقاط ضعف و قوت سازمان و شرکت بر اساس متد روز دنیا و شناسایی تمام نقاط ضعف شرکت.
  • بررسی و تحلیل اطلاعات مالی نظیر درآمد، هزینه، میزان دارایی و بدهی ها و ارائه راهکار مناسب جهت کاهش هزینه و افزایش سود شرکت و سازمان.
  • یافتن و ارائه راهکارهای مناسب با توجه به نیاز کارفرما.
  • ارائه گزارش کتبی و شفاهی به مدیریت سازمان و شرکت و توصیه های لازم جهت بهبود روند اوضاع شرکت و سازمان.

وظایف مشاور مدیریت با توجه به نیاز کارفرما متنوع است، اما مهم ترین عامل موثر بر سنجش توانایی یک مشاور مدیریت نتیجه عملکرد مشاور می باشد. شرکت مشاوره مدیریت مدیران کارآفرین سرزمین پارس این افتخار را دارد با تکیه بر کادر مجرب خود به عنوان مشاور مدیریت، مشاور مگاترند، مشاور آینده پژوهی و مشاور اینترنت اشیا با شرکت ها و سازمان ها همکاری نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *