چگونه تغییرات را یک مدیر می تواند کنترل کند

اهمیت نقش شرکت مشاوره مدیریت
اهمیت نقش شرکت مشاوره مدیریت جهت ایجاد و توسعه کسب و کارها
جولای 2, 2018
آینده پژوهی و تأثیر مگاترندها بر کسب و کار ما
آینده پژوهی و تأثیر مگاترندها بر کسب و کار ما
جولای 3, 2018
چگونه تغییرات را یک مدیر می تواند کنترل کند
چگونه تغییرات را یک مدیر می تواند کنترل کند

چگونه تغییرات را یک مدیر می تواند کنترل کند

این خیلی بد است زمانی که شما یک مدیر هستید و از تغییر یا تغییر سازمانی شگفت زده می شوید یا حتی مخالف آن هستید. چیزی که آن را سخت تر می کند این است که شما به عنوان رئیس از حق خود را در برابر شادی تیم کاری می گذرید.

در این مقاله به ارائه 3 روش می پردازیم که شما را هنگام تغییر در محل کارتان آماده نگاه می دارد:

  1. به خودتان زمان بدهید تا احساسات آنی شما از بین برود

همانطور که Jonathan Haidt، استاد و پژوهشگر روانشناسی اجتماعی می گوید، “یک دم عاطفی می تواند سگ عاقلی را تحت تأثیر قرار دهد”. پس احساسات تصمیمات بیشتری را نسبت به عقلانیت و آگاهی ما هدایت می کند.

هنگامی که تغییری برای ما اتفاق می افتد، ما ابتدا به یک مکان احساسی می رویم و می توانیم خود را در حال چرخش افکار درباره چگونگی تصمیم گیری ناعادلانه و یا بدبختی بدانیم.

قبل از واکنش نشان دادن در برابر تغییرات خودتان را از دیگران جدا کنید و در فضایی قرار دهید تا واکنش خود را به حداقل برسانید.

احساسات خود را با فردی که محرم اسرار شماست، ترجیحاً یک همکار مورد اعتماد یا کسی که خارج از کار است، به اشتراک بگذارید. این زمان شما برای پردازش قبل از رفتن به تیم خود است. دلیل این عمل برتری منطق شما بر احساساتتان قبل از تصمیم گیری ها می باشد.

  1. قسمتی از تغییرات را پیدا کنید که شما می توانید آن را به دست آورید

سخت است که تیم خود را فریب دهید (به جز اینکه می تواند به چیزهای بدتر در مسیر منجر شود)، بنابراین؛ درحالی که ممکن است قادر به پنهان کردن احساسات خود به طور کامل نباشید، به دلیل نقش شما به عنوان رهبر شرکت؛ سعی کنید برخی از جنبه های تغییری را که می توانید با قاطعیت موافق یا حمایت کنید، پیدا کنید.

  1. آن چه را می بینید با احساستان فریاد بزنید

هنگامی که تنش بالا می رود، انگیزه شما به عنوان یک رهبر می تواند احساسات را خنثی کند و از رویکرد “حفظ آرامش و پیروی” استفاده کند. اما، همانطور که در نخستین مرحله بالا بحث شد، احساسات بخشی از هر گونه تغییر است. شما می توانید آن را نادیده بگیرید، اما این کار را انجام نمی دهد.

در عوض، رهبران می توانند به مدیریت تغییر با صحبت کردن به طور مستقیم به آن کمک کنند. اگر می بینید رفتتار شما با ترس کنترل می شود به اعضای تیم بگویید که تلاشی برای کنترل شما نداشته باشند.

اگر شما نقش مدل دارای اعتماد به نفس را داشته باشید این احساسات عادی، قابل انتظار و قابل مقابله است که دیگران می توانند شما را رهبر تیم بدانند. با به اشتراک گذاری چگونگی مدیریت احساساتتان، شما نشان می دهید که می توانید احساساتتان را نگه دارید نه اینکه به آن توجه نکنید.

شرکت مشاوره مدیریت سرزمین پارس این افتخار را دارد تا خدماتی نظیر مشاوره مدیریت، مشاوره اینترنت اشیا، مشاوره مگاترند، مشاوره آینده پژوهی و مشاوره مدیریت صادرات EMC را به مشتریان و هم وطنان عزیز ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *