کتاب موج سوم اثر الوين تافلر

کتاب شوک آينده اثر الوين تافلر
کتاب شوک آينده اثر الوين تافلر
می 1, 2018
مگاترند
6 مگاترند مهم که شرکت ها بایستی خود را برای آن ها آماده کنند
می 6, 2018
کتاب موج سوم اثر الوين تافلر
کتاب موج سوم اثر الوين تافلر

کتاب موج سوم اثر الوين تافلر

The Third Wave

خلاصه کتاب موج سوم

آلوین تافلر کتاب موج سوم را در سال 1980 منتشر کرد که به مدت 2 سال نیز در لیست پر فروش ترین کتاب های جهان بود او که دارای 5 درجه افتخاری در ادبیات و حقوق و علوم است؛ آثار دیگری همچون مدرسه در شهر، مصرف کنندگان فرهنگ را نیز منتشر کرده است.

کتاب موج سوم اثر الوين تافلر دومین کتاب از مجموعه سه گانه آلوین تافلر می باشد. پس از شوک آینده (جلد اول سه گانه) او کتاب موج سوم را به عنوان دومین اثر از سه گانه موفق خود نوشت.

این کتاب ترکیبی است از افکار قبلی او و ایده های جدید وی که خواننده را با طیف وسیعی از اطلاعات و نقطه نظرات و دیدگاه های جدید آشنا می سازد؛ به گونه ای که انسان را در تجزیه و تحلیل و فهم آن چیزی که در جهان پر از تغییرات در حال انجام است، کمک می نماید. و چراغ راهی است برای تحقیق و تفحص در امور مهمی مانند تکنولوژی و فن آوری.

الوین لویس تافلر (Alvin Toffler)، نویسنده و آینده پژوه آمریکایی بود.

این کتاب نگرش و فهم را نسبت به جهان پیرامون مان و البته خودمان تغییر می دهد.

آلوین تافلر معتقد است که از ابتدای خلق بشر تا کنون، انسان دو انقلاب مهم را گذرانده است.

اولی انقلاب کشاورزی که از 8000 سال قبل از میلاد شروع شده و زندگی بشر را دستخوش تحولاتی شگرف نموده است. دومی انقلاب صنعتی که در قرن هفدهم میلادی به وقوع پیوسته است و امروزه که شاهد انقلاب سوم یعنی انقلاب الکترونیک (دیجیتال) هستیم.

بی شک انقلاب صنعتی باعث از بین رفتن ساختارها و اصول نظام کشاورزی شد و انقلاب دیجیتال نیز ساختارهای نظام صنعتی جهان را تحت تأثیر قرار می دهد و بعضاً آن را از بین می برد.

نویسنده اعتقاد دارد که پس از این همه بی نظمی و آشوب هایی که اکثر جوامع بشری را فرا گرفته است، جامعه ای انسانی تر و آزاد منشانه تر بوجود خواهد آمد که البته نه آرمان شهر است نه بر ضد آرمان شهر.

دنیای جدید دنیایی است که تحقیق پذیر است و بی شک از دنیایی که قبلاً داشته ایم بهتر خواهد بود.

این کتاب بر آن است که انسان ها را برای انتقال آرام به جامعه ای خرمندانه تر و آگاهانه تر با دوری از خطرهای فراوانی که این انتقال دارد، مهیا سازد.

دانلود کتاب موج سوم

کتاب موج سوم اثر الوين تافلر در 4 بخش نوشته شده است که عبارتند از:

 • برخورد موج که در خصوص منازعه بزرگ در حال وقوع و موج های آینده و پیش روی جوامع بحث می کند.
 • موج دوم که به اهمیت تدوین معماری تمدن، شکاف نابرابری بین انسان ها و روش های و تکنیک های قدرت و از همه مهم تر واقعیت صنعتی جوامع می پردازد.
 • موج سوم مشتمل بر 14 فصل است و اساس کتاب را شامل می شود، این بخش به مباحثی همچون برج فرماندهی، اهمیت رسانه ها، محیط هوشمند، فراتر از تولید انبوه، کلید الکترونیک، خانواده های آینده، بحران هویت شرکت ها، رمزگشایی قوانین جدید و متلاشی شدن ملت می پردازد.

نتیجه گیری: نویسنده در پایان به موضوعاتی مانند دموکراسی در قرن بیست و یکم، آرامگاه سیاسی و سپر روانی جدید اشاره می کند؛ و اعلام می کند که چگونه باید سرنوشت را ساخت.

شرکت مشاوره مدیران کارآفرین سرزمین پارس خواندن این کتاب را پس از شوک آینده به شما توصیه می نماید.

 

                                                                    با تشکر

                                                            مدیرعامل شرکت مدیران کارآفرین سرزمین پارس

2 دیدگاه ها

 1. ناشناس گفت:

  بابا ایول…

 2. محسن محمدی گفت:

  کتاب سه موج کتاب عالی بود من مطالعه کردم .
  مردمی که در عصر گشاورزی ماندن و به سمت پیشرفت حرکت نکردند در واقعه تاریخشان منقضی شد ( مردن ) ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست .
  برعکس تصور عموم که سعی میکنند حالت سکون خود را حفظ کنند باید به آنها عرض کنم که جهان در حال پیشرفت است اگر شما در یک مسابقه دو بایستید با این تفکر که جایگاه خودم را حفظ کنم مطمعنن دیگران از تو جلو میزنند و شما جا خواهید ماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *